O stronie

img20200202_07073178es

„Rumble Garage” to strona, na której pierwotnie próbowałem zebrać wszystkie teksty które zdarzyło mi się „popełnić” dla „Swoimi Drogami”, „Czytelni Motocyklowej” i pomniejszych projektów. Część z nich z różnych przyczyn nie była nigdzie publikowana. Są to kompletne artykuły lub ich wersje robocze, które wymagają jeszcze dopracowania i ewentualnego uzupełnienia – i kiedyś zapewne doczekają się tego.

Teksty które zostały tu opublikowane starałem się zachować, na ile to było możliwe, w ich oryginalnej formie. Od reguły tej jest kilka wyjątków. W dwóch przypadkach nie udało się odnaleźć oryginalnych zdjęć w przyzwoitej rozdzielczości i musiały zostać zastąpione innymi. W jednym uznałem, że materiał wymagał uzupełnienia.

W międzyczasie strona dość nieoczekiwanie się rozrosła, przybyło wpisów i kategorii. Z prostego archiwum stała się czymś w rodzaju nieregularnika poświęconego starym, prostym, zwyczajnym motocyklom, które swoje lepsze dni mają już dawno za sobą. Maszyny nie pierwszej młodości, jednak z duszą i swoistym klimatem.

Na ten klimat składały się wiecznie kapryszące motocykle, piwnice w bloku zaadoptowane na garaże, w których przesiadywało się godzinami i ciężka muzyka rockowa, przeżywająca wówczas swoje wielkie dni. Niekończące się dyskusje, opowieści i marzenia. Czasem, dla wzmocnienia, zakrapiane tym i owym. Jednym słowem – klimat lat 90-tych XX wieku.

Starałem się przy tym utrzymać stronę w prostej formie dawnego „fazina”, amatorskiej „prasy trzeciego obiegu”, z którą wówczas można było się jeszcze tu i ówdzie spotkać. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu mi się to udało. Trochę na przekór dzisiejszym modom i trendom, gdzie wszystko musi być najpiękniejsze, najlepsze i na dodatek opiniotwórcze.

Ta strona niczego nie musi. Istnieje sobie po prostu gdzieś na pograniczu motocyklowego świata. Dla samej radości pisania i tworzenia.

img20200202_07061758s

 

4 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s