O stronie

img20200202_07073178es

„Rumble Garage” to strona, na której pierwotnie próbowałem zebrać wszystkie teksty które zdarzyło mi się „popełnić” dla „Swoimi Drogami”, „Czytelni Motocyklowej” i innych projektów.

Teksty które zostały tu opublikowane starałem się zachować, na ile to było możliwe, w ich oryginalnej formie. Od reguły tej jest kilka wyjątków. W dwóch przypadkach nie udało się odnaleźć oryginalnych zdjęć w przyzwoitej rozdzielczości i musiały zostać zastąpione innymi. W jednym uznałem, że materiał wymagał uzupełnienia. Takie były początki.

W międzyczasie strona się rozrosła, przybyło wpisów i kategorii. Z prostego archiwum stała się czymś w rodzaju nieregularnika poświęconego starym, prostym i zwyczajnym motocyklom, które swoje lepsze dni mają już dawno za sobą. Maszyny może i nie pierwszej młodości, ale zawsze z duszą i klimatem.

Na ów klimat składały się wiecznie kapryszące motocykle, piwnice w bloku zaadaptowane na garaże, w których przesiadywało się godzinami snując plany na przyszłość i słuchając ciężkiej muzyki rockowej, przeżywającej wówczas swoje wielkie dni… Niekończące się dyskusje, wielkie plany i marzenia kontra szara rzeczywistość. Czasem, dla wzmocnienia, rozmowy zakrapiane były tym i owym.

Starałem się utrzymać stronę w prostej formie dawnego „Zina”, czyli „amatorskiej prasy trzeciego obiegu”, które wtedy można było tu i ówdzie spotkać. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu udało mi się uchwycić ten klimat. Trochę na przekór dzisiejszym modom i trendom, gdzie wszystko musi być najpiękniejsze, najlepsze i oczywiście opiniotwórcze.

Ta strona na szczęście niczego nie musi. Istnieje sobie po prostu gdzieś na końcu motocyklowego świata.

Dla samej radości pisania i tworzenia.

img20200202_07061758s

4 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s