Do ostatniej kropli

img20211109_16423303

Jazda o kropelce przez francuską prowincję, jest zabawą ryzykowną. Stacji paliw nie ma zbyt dużo, zaś te, na które natrafiam, są przeważnie automatyczne. Zasadniczo nie ma w tym nic złego, poza pewnym drobnym, acz istotnym szczegółem – zwykły one ignorować moją obcokrajową kartę płatniczą.

IMG_2309

Może robię coś źle i powoli zaczyna przerastać mnie tak prozaiczna czynność, jak uregulowanie płatności kartą? Czas już zwracać się do siebie per „boomer”?

IMG_2297

Inna sprawa, że tak prywatnie nie lubię takich bezludnych stacji paliw. Paliwo jest może i jeden czy nawet dwa centy tańsze, niż na zwykłych stacjach benzynowych. Jednak ktoś dzięki temu nie ma pracy. Tak, to ciężka robota. Jednak lepsza taka, niż żadna.

IMG_2311

Wiem, że może zbyt mocno przejmuję się nieuniknionym, czyli zabieraniem miejsc pracy na stacjach paliw przez automaty, sklepami internetowymi, które wykwalifikowanych sprzedawców, pojazdami elektrycznymi, które jako mniej skomplikowane od swoich spalinowych odpowiedników, potrzebują również mniej osób do produkcji i obsługi serwisowej…

IMG_2299

Patrząc na wyświetlacz i znikające kolejne podziałki na wskaźniku poziomu paliwa pocieszam się jednym: że w razie czego jednak o wiele łatwiej dźwiga się kanister benzyny aniżeli spalinowy generator prądotwórczy.

IMG_2318

Poza tym dużo łatwiej o kanister z benzyną niż o generator. Przynajmniej póki co…

4 comments

 1. Jazda o kropelce potrafi zszarpać nerwy 😀
  Ale chciałbym napisać o tych ciekawostkach napotkanych przypadkiem . Pracując na budowie BASF mieszkam w Lauchhammer. Czytając artykuł o odlewaniu dział w dawnych latach napotykam na tekst że w Lauchhammer była znana odlewnia żeliwa. Ty powstały znane nam pomniki. Np pomnik Sobieskiego na koniu z Gdańska.
  I wiele innych.
  http://kunstkamerasudecka.blogspot.com/2020/07/sciaga-wrocawska-wrocawski-pomnik.html?m=1
  Ten tekst trafiłem zgłębiając temat.
  Poczekam aż się ociepli i zobaczymy jak to wygląda teraz
  Pozdrawiam Czesław

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s